Mobil Reklamlarla Nokta Atışı Hedefleme

Mobil Reklamlarla Nokta Atışı Hedefleme

2013 yılından bu yana Dijital Reklam alanında varlık gösteren Bullseye Worldwide, 2016 yılının başında InMobi ile gerçekleştirdiği anlaşmanın sonuçlarını almaya başladı.

01.06.2016, İstanbul / Digital Age

Bullseye Worldwide, 2013 yılında kurulduğu günden beri bütünsel yaklaşım ile dijital projeler üretip, müşterilerine ve markalarına en iyi hizmeti vermeyi görev olarak biliyor. Bu hizmet anlayışından yola çıkan Bullseye Worldwide, dijital reklamcılıkta premium projelere imza atıyor.

Bullseye Worldwide, müşterilerin ihtiyaçlarını anlayarak bu ihtiyaçlar doğrultusunda en uygun strateji ile doğru kanalda reklam harcamalarını planlayarak müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlıyor. Tek bir kanal üzerinden reklam harcaması yapmayı doğru bulmayan ajans, ajansların ve markaların ihtiyacı doğrultusunda uygun hedef kitlenin bulunduğu her kanalda dijital kampanyalar üretebiliyor. Markalar ve ajanslar için inovatif reklam modelleri planlayan ve uygulayan bir ajans kültürüne sahip Bullseye Worldwide, global firmalar ile çalışmanın verdiği güç ile dijital pazarlamanın know-how’ını birleştirdiklerinde ortaya etkili sonuçlar çıkartılabileceğini savunuyor. Şubat ayının başından itibaren gerçekleştirdiği özel ortaklık anlaşması ile InMobi’nin Türkiye partneri olan Bullseye Worldwide, dünyanın en büyük global mobil reklam ağının yönetimine sahip olmanın verdiği güç ile lokal ve globalde birçok başarılı kampanyanın altına imzasını atıyor.

Bullseye Worldwide’ın yakın zamanda Beymen için gerçekleştirdiği kampanyada, Türkiye’ye gelen Arap turistler hedeflendi. Proje kapsamında özel olarak hazırlanan mobil-mikro siteye kullanıcıları yönlendirerek ilgili sayfadaki indirim kuponuna ulaşmaları ve kullanmaları sağlandı.

Kampanya Sonuçları

Kampanyayı kendi içerisinde değerlendirmenin önemini vurgulayan Bullseye Worldwide, her kampanya dinamiğinin birbirinden farklı olduğuna inanıyor. Beymen kampanyası özelinde, hedef kitlenin alışverişe olan merakı, projede bir avantaj olarak kullanılıyor. Bullseye Worldwide, Türkiye’yi ziyaret eden Arap turistlerin ilgisini çekmek ve markanın Araplar tarafından bilinirliğini sağlamayı, bu avantajı etkili bir şekilde hedef kitle analizlerine katarak başardı.

Türkiye’ye seyahat için gelen ve mobil cihazını Arapça kullanan bireyler hedef kitle olarak belirlendi. Hedef kitle detaylandırılarak, alışveriş yapmayı seven ve alışveriş için AVM’leri tercih eden persona grupları ve lokasyon hedeflemesi dahil edildi. Kampanyada nokta atışı hedefleme ile reklamlar doğru kitleye ulaştırıldı.

Kampanya performansı yakından incelendiğinde;

1,15 milyon üzerinde reklam görüntülenmesi,
34 binden fazla reklam tıklanmasına,
Yüzde 2,9 ortalama CTR’a ulaşmayı başardı.
Ortalama 5,600 kullanıcı daha fazla bilgi edinmek için detay sayfasına yönlendi.
Native reklamlardan gelen kullanıcılar sayfada en çok zaman geçiren kullanıcılar oldular.
Ortalama sayfada kalma süresi 64sn olarak kaydedildi.

Başarılı Reklam Bileşenleri

Beymen için Nisan ve Mayıs ayı boyunca sürdürülen kampanya iletişiminde yüksek geri dönüşlerin alınmasının ve ayrıntılı hedefleme kapasitesinin yanı sıra, kreatif materyallerin kullanıcı ile etkileşim rolü de oldukça önemli bir yer tutuyor. Native, Interstitial, Standart Banner ve Rich Media kreatifleri ile yayına girilen reklamlar, kampanya sürecinde hedef kitleyi her noktadan yakalama fırsatı verdi. Özellikle kadın hedef kitle kullanıcılarının, erkek kullanıcılara göre reklam ile etkileşiminin daha yüksek olduğu bu kampanya sayesinde ölçümlendi.

BİR BAKIŞTA

Proje Ajansı: Bullseye Worldwide
Marka Ajansı: B-Mobile
Marka Temsilcisi: Itır Erel
Marka: Beymen
Proje Yöneticisi: Davit Kohen Kutucu, Emre Kiraz
Network: InMobi
www.bullseyeww.com


Haber kaynağını görüntüle >

SEND YOUR INQURIES

CONTACT US

Akatlar Mah. Ebulula Mardin Cad. Maya Meridyen İş Merkezi D Blok, Kat:2 Bağımsız Bölüm No:11 Akatlar / İstanbul

+90 212 352 27 75

info@bullseyeww.com

Media Relations:

Contact Plus

+90 212 229 76 26

www.contactplus.com.tr

sevilay@contactplus.com.tr
Fusion İstanbul